V tej državi je porušen osnovni red – ne spoštuje se niti ustava. Zato smo se svobodomiselni, napredno naravnani državljani Republike Slovenije (verni, ateisti, agnostiki in drugače nazorsko orientirani) združili s ciljem, da DOSEŽEMO SPOŠTOVANJE 7. ČLENA USTAVE, KI ZAPOVEDUJE LOČENOST DRŽAVE IN CERKVE.
Prvenstveno je mišljena rimskokatoliška cerkev, ki ima od kršenja ustave tudi največ koristi. Države, v katerih so cerkve oziroma verske skupnosti ločene od države, so poleg Slovenije tudi ZDA, Francija, Nizozemska … Želimo in zahtevamo, da se cerkev ukvarja z vero, v državne posle in politiko pa naj se ne vmešava. Financira se lahko samostojno, saj ima katoliška cerkev največje zasebno premoženje v Sloveniji in v svetu, zato je vsako dodatno financiranje iz proračuna ali občin nemoralno in protiustavno! Točnih podatkov cerkev ne daje, nekateri pa so znani in jih navajamo:
- katoliška cerkev ima v svetu več tisoč milijard evrov premoženja;
- tudi v Sloveniji se njeno premoženje, skupaj s povezanimi organizacijami in solastništvom v številnih podjetjih, ocenjuje na več kot milijardo evrov (800 milijonov ima samo v dolgu) in je največji lastnik zasebnega prava;
- poseduje okoli 40.000 hektarjev zemljišč in okoli 5.000 objektov;
- poleg izjemnega bogastva je v letu 2008 iz proračuna dobila najmanj 20 milijonov evrov in to iz sredstev vseh davkoplačevalcev: tako vernih kot nevernih ter drugih svetovnih nazorov;
- oproščena je plačila za uporabo stavbnega zemljišča za verske objekte, davka na dediščino in darila.
V eni izmed izjav dr. Stresa pa je rečeno, da cerkev živi največ od darov!
V kolikor se strinjate, da se spoštuje 7. člen ustave, ki določa ločitev države in verskih skupnosti (cerkve) in da se prepreči protiustavno financiranje, vas prosimo, da prispevate svoj podpis pod to peticijo, ki jo bomo posredovali parlamentu in vladi RS.
———————————
Zbiranje podpisov se je končalo v mesecu juliju 2012. Zbranih je bilo 30.447 podpisov, od tega elektronskih 25.854, lastnoročnih pa 4.593. Peticija s podpisi je bila dne 6.7.2012 izročena Državnemu zboru RS, brez podpisov pa proti koncu julija 2012 še Vladi RS.